MahaMantra Doğal Yaşam Merkezi
International Yoga Federation

Şifa Enerjisi Nedir ?

Dünyamızda kullanılan birçok iyileştirme tekniği ve enerjisi vardır. Enerjilerin her birinin frekansı, yoğunluğu ve özellikle etkili olduğu alanlar birbirinden farklıdır. Şu anda dünyadaki en etkin iyileştirme tekniklerinden biri olan Şifa Enerjisi, Reiki 2.aşamayı almış olan herkese önerdiğimiz bir çalışmadır. Doğrudan fiziksel sağlık üzerinde etkin olduğundan daha çabuk ve gözle görülür bir iyileşme sağlar.

Uzun zamandır, kendi şifa çalışmalarımızda Reiki beraberinde kullandığımız bu yoğun enerji ile sizlerinde çalışmanızı çok arzu ediyoruz. Bugüne kadar yararını önce kendimiz deneyimlemeden hiçbir bilgiyi sizlerle paylaşmadık. Aşağı yukarı 3 yıllık bir çalışma sonucunda emin olduğumuz bir şey var ki, bu enerji tüm Reikiciler tarafından kullanılarak Reiki terapisine eklenirse, terapinin etkisi çok daha etkin olacaktır.

sifa-enerjisiReiki ile Şifa enerjisinin arasındaki en büyük fark, Reiki’de önce ruhsal sağlık sonra fiziksel sağlık kazanılır. Yani çok daha köklü ve ileriye dönüktür. Şifa enerjisi ise ruhsal arınmayı hedeflemez. Yoğunluk doğrudan fiziksel beden ve sağlık üzerine aktarılabilir. Dolayısıyla daha çabuk ve kolay bir iyileşme sağlanır. Şifa enerjisi dağılmadığı için, parmak ucu ile lazer tekniği çalışmalarında çok uygundur. Hastalıkların bir kısmı aşırı soğuk, toksik gıdalar, bedenin yanlış kullanılması gibi fiziksel nedenlerden kaynaklanmaktadır. Bu gibi durumlarda Reiki ve Şifa enerjilerinin beraberce kullanılması çok daha etkili sonuçlar yaratmaktadır.

Şifa enerjisi, uygulama yapanı yoğun bir şekilde sararak beden ve aura etrafında önce bir koruma alanı oluşturur. Sonra da isteğe göre yoğunlaştırılarak akıtılır. Ancak şifacı yaşam enerjisinden aynı Reiki’de olduğu gibi bir şey kaybetmez.


Yurakı Git