MahaMantra Doğal Yaşam Merkezi
International Yoga Federation
Get Adobe Flash player

ENDİŞE VE BİLİNÇ

Bir çok kutsal yazıta göre endişe Tanrısal bir boyuttur. Bu boyut bizi gerçeğe yani ÖZ’e ulaştırır. Böylelikle bu maddi dünyayı aşabiliriz!

Zevk-ü sefa da Tanrısal bir boyuttur. Ancak bu maddi dünyada yaşamımızın birinci amacı maddi zevk almak olursa bizi gerçekten ayırıp, uykuya yöneltir. Maddi dünyaya bağlar ve atalet verir.

Dünya gezegeninde yaşanan olaylar, kişilerin bilinçlerinin yükselmesi ve evrim kazanmaları için oluşturulan oyunlardır. Bu oyunlara kendimizi kaptırmamalıyız.

Ortamlarda denetimsiz negatif enerjiler olabilir. Ancak biz kendimizi bilinç olarak üste çekebilirsek, bu enerjiler bir bumerang gibi aynen karşıya iade olur. Yani yanlış atılan topu ellemezsek biz kazanırız 🙂

Güç gösterileri evrendeki o Büyük Güç tarafından hoşgörü ile karşılanmaz. İşte bu nedenle gerçek insan güç gösterisinde bulunmaz. Gücünü bilir, Tanrının kendisi ile daima birlikte olduğunu bilir, olaylara ve insanlara değil, olanlardan ne alacağına konsantre olur. İçindeki güce daima farkındalıkla yaklaşır ve onu boşa harcamaz.

Eğer karşıdaki şahıslarda veya ortamlarda arzu etmediğimiz olay ve davranışlarla karşılaşırsak bunu halletmenin yolu egosantrik bireysel yaklaşımlar olmamalı. Bu gibi durumlarda bilinçli bir varlıkla veya oluşumla bağlantı kurmak iyidir ve uygundur. Bu bir kutsal kitap, bir kutsal ve bilge  kişi olabilir. Veya bilge kişi ile bağlantıda olan bir kişi de olabilir.

Ego ile yola çıkıp, kendi görüşlerimiz doğrultusunda yaptığımız her hareket yine bize geri döner.

Herşeyin evrendeki o Büyük güç ve O’nun oluşturduğu sistem tarafından kontrol altında olduğunu algılayabilirsek, egomuz ve ondan kaynaklanan her türlü duygunun da bize zarar vereceğini biliriz. Bize zarar veren her şey aslında tüm yaradılışa zarar verir. Eğer amacımız Tanrısal Bilince ulaşıp, o bilinçte titreşmek ise endişe dolu anlarımızda farkındalığımızı daima korumalıyız.

Endişelerimizi Tanrının kendisine ulaşmak yolunda kullanabilmemiz dileğiyle 🙂

Sevgiler

Suddha MoyeeEtiketler: , , ,

Yurakı Git