MahaMantra Doğal Yaşam Merkezi
International Yoga Federation
Get Adobe Flash player

21.12.2012 HAKKINDA (Aralık 2012)

Merhaba,

21.12.2012 hakkında birşeyler yazmayı istedim. İnternette birçok kaynağı araştırdım. Öyle çok görüş var ki!

-Güneşte oluşacak patlama ve elektriklerin kesilmesi,

-Foton kuşağı ve bilincin yükselmesi,

-Marduk gezegeninin çarpması

-Galaktik hizalanma ve galaksinin ortasındaki kara deliğin bilinmeyen etkileri

-Doğal afetler

-Karanlık güçler vs.vs.vs.

Ben de Hindistan’daki ruhsal rehberimin görüşleriyle, naçizane kendi iç görülerimi de  ilave ettim, fazla bir şey çıkmadıJ Fark ettim ki ne söylentilere kulak vermek ne de yeni söylentiler ilave etmeyi istiyorum. Korkmadan, Evrendeki kozmik yüce güce güvenelim ve teslim olalım. O bizi daima herşeyden korur : )

12-27. Ekim.2012 tarihleri arasında Hindistan’da Ruhsal Rehberimizi ziyaret etmeye gittik. Hindistan bu söylemlerden pek etkilenmiyor. Kendisine böyle sorular yönlendirildiği zaman Ruhsal Rehberimiz Bhakti Nirmal Acharya Maharaj şöyle yanıt veriyor:

“Hiçbir şey olmayacak! Hiçbir şey olmayacak! İşinize gücünüze bakın!…”

 

Bu gidişimizde ilk defa Amerikalı  Sannyasi Sripad Janardhan Maharaj bir konuşmasında bu konuya değinerek şöyle dedi:

“Tüm Dünyada şöyle bir söylem var –Dünya 21.Aralık.2012 tarihinde kıyameti yaşayacak!  Diyelim ki öyle oldu. O zaman şimdiden şunu düşünmemiz lazım : “Ben bugüne kadar Tanrı için ne yaptım, ne fedakarlıkta(hizmet, bağış, ibadet) bulundum? Ruhsal ilerleyişimde hangi noktadayım? Gerçeğe ne kadar yakınım? Tanrının isimlerini günde kaç kere tekrarlıyorum? “

Bhakti yoga konusundaki en önemli ruhsal rehber olan Hindistan’daki Ruhsal Rehberimiz Srila B.N.Acharya Maharaj:

a)    Her yaptığımız eylemi (yemek yapmak ve yemeyi bile) Tanrı’nın kendisine adayarak yapmamızı ve sonuçlarına bağlanmamamızı,

b)    Hergün aşağıda bulacağınız  Maha Mantra’yı en az 108ad.x4 kere den başlayıp, 108×16 kereye kadar ve hatta mümkünse daha fazla söylememizİ öneriyor.

“HARE KRISHNA HARE KRISHNA     KRISHNA KRISHNA HARE HARE

HARE RAMA HARE RAMA  RAMA RAMA HARE HARE”

 Ben de bu dönemden etkilenmemek için  kendimizi Tanrı bilinci’ne getirmekten başka  bir    yol olmadığını bu yazıyı okuyan herkese iletmek istiyorum. Tanrı bilinci demek, Tanrının hangi boyutuna inanıyorsam o boyutu ile sürekli bağlantı halinde olmak demek. Tanrı’nın ismi kendisine eşdeğer olduğu için ismini söylemek bu bağlantıyı kurmak ve titreşimimizi yükseltmek anlamına gelir.
Hindistan’da kaldığımız aşramda bir göl var, ismi Govinda Kunda.

Yukarıda  resmini gördüğünüz ve suyu Ganj’dan gelen bu göletin çok kutsal olduğu biliniyor. Her sabah çevresinde ilahiler söyleyerek dönüyorlar. Herkes gelip içine giriyor.

Bu gidişimde ilk defa o göletin kıyısında sabah erken saatte meditasyon yaptım ve göletin enerjisini kendi bilincimin sınırlarına kadar algıladım. Tanrı bilincinde titreşen, bol ışıklı, aydınlık bir geçiş kapısıydı orası. Bu kapının sınırları olduğunu ve bu sınırları aşmadan Govinda Kunda’yı bütünüyle algılayamayacağımızı anladım. Tanrı bilincinde titreşmeden o kapıyı açamayacağımı ve boyut atlayamayacağımı da anladım. Hani bir söz vardır:

“Su akar, deli bakar…” İşte aynen böyle. Yanı başımızda birçok boyut atlama kapıları olabilir ama biz bu maddi dünyaya dikkatimizi vererek o kapıları fark edemeyiz ve hiçbir boyuta geçemeyiz. Geçebileceğimiz boyut ancak bu geçici maddi dünya boyutu olur! Aklımızı kullanıp daha üst boyutlara yani Tanrının kendisine dikkatimizi yönlendirmek ise  bizi mokşa dediğimiz kurtuluş boyutuna ulaştırır. Karmadan ancak böyle kurtuluruz.

Deniliyor ki:  Tamamlanmamış her deneyimi direkt olarak bu yeni realiteye taşıyacaksınız, bu nedenle Geçişten önce mümkün olduğunca hazır olun ki diğerleri yeni hızda ilerlerken siz değerli vaktinizi onlarla boşa harcamayın.

Genel anlamda,  bu sarsıcı bir dönem gibi görünmesine rağmen, (bu dönem) toplu aydınlanma sürecinin başlangıcıdır. Hepiniz, bir çok yaşam boyunca yükselişin tamamını hatırlamak için hazırlanıyorsunuz. Hiçbir şey boşa gitmemiştir. Derslerinizi büyük bir ilgiyle ve istekle öğrenin, böylece eski bavullarınızı yeni ve heyecan verici çağa taşımamış olursunuz.

Her birinizin yaşam planı belli başlı deneyimleri içerir ve her deneyim yeni bir anlayış düzeyi yaratmak için tasarlanmıştır. Bir dersi kısa kesmeyi seçtiğiniz her seferinde, o ders, daha sonra üstünde çalışasınız diye yeni realiteye ertelenir. Deneyimleme ihtimallerini asla geri çevirmemelisiniz.

Her şeyin geçmişte hayalini kurduğunuz bir yere taşınmış olduğu yeni bir enerjide uyandığınızı düşünün. Çevrenize baktığınızda ve hayatın potansiyellerini incelediğinizde, hayat göz alıcı güzelliktedir. Ve sonra, yeni bedeninizi ve onun yeni enerjideki yetilerini anlamaya başlarsınız. Her nasılsa, tamamlanmamış öğrenim durumuna uygun olarak, Yüksek Benliğiniz, daha önce kaçtığınız belli başlı deneyimleri tekrarlamak zorunda olduğunuz bir plan yapar. Tüm varlığınızla yeni enerjiyi deneyimlemek / yaşamak isterken, bütün dersler tam öğrenilmeden bir adım dahi ileri gidemeyeceksiniz. Bu yüzden hiç bir ihtimali göz ardı etmeyin. Yüksek Benliğinizin sizin için yarattığı her şeyi büyük bir arzuyla tamamen öğrendiğinizden emin olun, çünkü bu sizin yeni bin-yıla girişinize izin verecek.

Bu sadece başlangıç. Bu kısa süre boyunca toplam deneyimi yargılamayın, ve en önemlisi PANİKLEMEYİN!”

Böylece gerçek yuvamıza büyük bir adım atmış olabiliriz.

Sevgilerimle…

Suddha MoyeeEtiketler: ,

Yurakı Git