MahaMantra Doğal Yaşam Merkezi
International Yoga Federation

Şifa Enerjisi Eğitimi

2 günde toplam 6 saatlik 1.aşama süreci içinde teorik ve pratik anlatım yapılır. Bu seanslarda kişi inisiye olur ve Şifa Enerjisini nasıl kullanacağını öğrenir.

Reiki 2.aşama olanlar ve bizim uygun zamanlarımızda 2 gün üst üste (hafta sonu veya hafta içi) Şifa 1.aşama çalışmamız olabilir. 1.aşama uyumlandırma seminerinde kendimiz ve başkaları üzerinde nasıl uygulama yapılacağı, kalp meridyenini güçlendirme, yüzdeki kırışıklıklar için meridyen çalışması, taç çakrada çalışma, kök çakradaki tıkanıklıklar için özel çalışma ve çeşitli topraklama yöntemleri anlatılmakta, uygulama yaptırılmaktadır. Uyumlandırma sonrası 2 kez pratik çalışmaya katılan kişilere Şifa 1. Aşama sertifikası verilir.

İsteyenler 1.aşama şifa çalışmasından 21 gün sonra 2.aşama şifa seminerine katılabilirler. Bu aşama da 2 gün sürer. Burada daha detaylı pratik çalışmalar yaptırılır. Tüm beden üzerinde dinlendirici, gençleştirici, yenileyici ve dinçleştirici “Aktif Yenileme” terapisi öğretilir. Seminer öncesinde de bu terapi tüm katılımcılara 1 kez bireysel olarak uygulanır. 2 kez pratik çalışmaya katılanlara Şifa 2. Aşama sertifikası verilir.

2.aşama seminerinden 1 ay kadar sonra isteyenlerle Şifa 3. Aşama seminerinde buluşabiliriz. 2 gün süren bu aşamada da “Aktif Bütünleme” terapisi öğretilir. Seminer öncesinde de bu terapi tüm katılımcılara 1 kez bireysel olarak uygulanır. Bu terapinin tüm beden üzerinde sağlığı oluşturucu çok önemli bir etkisi vardır. Özellikle sağlıkla ilgili ciddi sorunları olanlara önemle tavsiye ettiğimiz bir çalışmadır. 2 kez pratik çalışmaya katılanlara Şifa 3. Aşama sertifikası verilir.

Pratik Çalışma
Önceden belirlenen bir cumartesi günü, saat 16:30′dan itibaren inisiasyon alanlar gelerek pratik çalışması yaparlar. İnisiasyonda öğrenilen şeylerin uygulanarak daha iyi algılandığı bir çalışma olan pratik çalışmalar, kişinin deneyiminin artmasına yardımcı olur. Ayrıca bu çalışmalarda, dünyanın enerji düzleminde yaşadığı değişikliklerden de bahsedilmekte ve uyumlandırmalarda eksik kalan bilgiler tamamlanmaktadır.


Yurakı Git