MahaMantra Doğal Yaşam Merkezi
International Yoga Federation
Get Adobe Flash player

MURALİ MOHAN DAS

murali-mohan-das-cvEğitimini TED Ankara Koleji ve Hacettepe Üniversitesi Sosyal ve İdari Bilimler, Fakültesinde yapmıştır.

Ankara’nın sayılı yoga merkezlerinden SCS Maha Mantra Doğal Yaşam Merkezi’ nin kurucusudur.

-1993- Transandantal Meditasyon çalışmaları yaptı.

-1995- Ankara’da Sri Govinda Math yoga merkezinde yoga çalışmalarına başladı. Yurt dışına çıktığı dönemlerde Swami Shivananda  Yoga Merkezinde çeşitli yoga eğitimlerine katıldı. 2002 yılından başlayarak Monika Münzinger, Azita Dafdar, Lokesha gibi Uluslararası eğitmenlerden çeşitli yoga eğitimleri aldı, workshoplara katıldı.

-1996- Reiki 1 ve Reiki 2 inisiasyonu aldı. Ankara Yeni Yüksektepe Kültür merkezi’nin düzenlediği felsefe kurslarına 2,5 sene katıldı.

-1996 da Sri Govinda Math yoga merkezinin kurucusu olan Ramaray rehberliğindeki bir grupla Hindistan’a giderek, Ramaray’ın ruhani rehberi Srila Bhakti Sundar Govinda Dev Goswami Maharaj ile tanıştı. Bu gezide Srila Govinda Maharaj’ı ruhsal rehberi olarak kabul etti ve bhakti Yoga ile daha yakından ilgilenmeye başladı.

murali-cv-1

-1997- Reiki 3 inisiasyonu alıp Reiki Master’i oldu.

-1998- Bhakti Yoga konusunda dünyanın en büyük üstatlarından olan Sri Bhakti Sundar Govinda Maharaj’dan, yoga çalışmalarında kullandığı ruhsal ismi Murali Mohan’ın inisiasyonunu aldı. 2012′ye kadar 5 kez daha Hindistan’a giderek bhakti yoga konusundaki deneyimlerini zenginleştirdi.

-1999- Almanya ve İngiltere’deki çeşitli merkezlerde hatha yoga , meditasyon , pozitif düşünce , enerji çalışmaları , renk ve koku terapileri konularında workshoplara katıldı.

murali-cv2

-2001- SCS Maha Mantra Doğal Yaşam Merkezini kurdu.Halen burada hatha yoga, yoga felsefesi ve Reiki seansları düzenlemektedir.

-2003- Hindistan’daki Swami Vivekananda Yoga Üniversitesinden ‘’ Uluslararası Yoga Eğitmenliği Sertifikası aldı’’ aldı.

-2006- Dünyanın en büyük şifacılarından biri olan Dr. Eric Pearl’e Ankara’da tanıtım semineri düzenledi ve ‘’ The Reconnective Healing ‘’enerji eğitimini alarak seanslar düzenlemeye başladı.

-2010 yılında Uluslararası Yoga Federasyonu olan IYFye üye oldu.

 

murali-cv3


Yurakı Git