MahaMantra Doğal Yaşam Merkezi
International Yoga Federation
Get Adobe Flash player

SUDDHA MOYEE

suddha-moyee-cv

1982 – Ankara Gazi Üniversitesi İşletme bölümünü bitirerek, çalışma hayatına başladı.Özel sektörde çeşitli idari görevlerde bulundu ve ticaretle uğraştı.

1994 –  Ankara’da Sri Govinda Math Yoga Merkezinde yoga ile tanıştı.2002 yılına kadar bu merkezde düzenli olarak hatha yoga seanslarına katıldı. 2002 yılından başlayarak Monika Münzinger, Lokesha gibi Uluslararası eğitmenlerden çeşitli yoga eğitimleri aldı, workshoplara katıldı.

1995 – Devam ettiği yoga merkezine gelen misafir eğitmen Krishna Kişour’un Bhakti Yoga sohbetlerine düzenli olarak katıldı.

1996 – Krishna Kisour’dan Kendinle Barış Meditasyonunu öğrendi.

1996 – yılında Ankara’da Sevil Pols’den Reiki 1 ve 2. inisiasyonunu aldı.

1996 – da Sri Govinda Math yoga merkezinin kurucusu olan Ramaray rehberliğindeki bir grupla Hindistan’a giderek, Ramaray’ın ruhani rehberi Srila Bhakti Sundar Govinda Dev Goswami Maharaj ile tanıştı. Bu gezide Srila Govinda Maharaj’ı ruhsal rehberi olarak kabul etti ve bhakti Yoga ile daha yakından ilgilenmeye başladı.

1997 – aynı Reiki eğitmeninden Reiki 3. aşamasını da alarak Reiki eğitmeni oldu.Yurt dışında Tanmaya Honourwogth ile Reiki eğitmenlik konusundaki bilgilerini geliştirdi.

1998 – tekrar Hindistan’a giderek Ruhsal rehberinden ruhsal ismi olan Suddha Moyee’nin inisiasyonunu aldı. Yoga çalışmalarında bu ismi kullanmaya başladı. 2012′ye kadar 5 kez daha Hindistan’a giderek bhakti yoga konusundaki deneyimlerini zenginleştirdi.

1998 – Reiki eğitmenliği yapmaya başladı ve hala devam etmektedir.

1999 –  İngiltere’de bir Reiki merkezinde taş ve kristal terapisi çalışmalarına katıldı.

2000 – İstanbul’da, NLP eğitmeni Banu Göknil’in bir NLP seminerine katıldı.

2001 – Ağustos ayında eşi Murali Mohan ile beraber Maha Mantra Doğal Yaşam Merkezini kurarak Reiki, yoga ve meditasyon çalışmalarına bu merkezde devam etti.

2001 –  Almanya’da kristal meditasyonu ve Yüksek Benlik Meditasyonu öğrendi. Ünlü Reiki eğitmeni Paula Horan’ın bir reiki atölye çalışmasına katıldı.

2002 – Ankara’daki ilk Art of Living kursunun Maha Mantra’da düzenlenmesini sağladı ve kendisi de çalışmaya katıldı. Burada öğrendiği nefes egzersizleriyle, çeşitli ücretsiz nefes seminerleri düzenledi.

2002 – daha önce öğrendiği Kendinle Barış Meditasyon unu öğretmeye başladı. Aynı yıl Kristal Meditasyonu da düzen ledi.

2003 – Hindistandaki Swami Vivekananda Yoga Üniversitesinden yoga eğitmenliği sertifikası aldı.

2004 – yılından beri Maha Mantra Doğal Yaşam Merkezinde  hatha yoga ve hamile yogası seansları düzenlemekte ve meditasyon öğretmektedir.

2004 – Psikolog Birol Gökduman’ın mucizeler kursuna bir yıl boyunca devam etti.

2005 –  şifacılık üzerine çeşitli kurslar düzenledi.

2007 – Aysim ALTAY’ın İstanbulda düzenlediği “Kendinden Fazlası Olmak” seminerine katılarak sertifika aldı.

2007 –  Dünyaca ünlü Rus bilim adamı Mirzakarim Norbekov’un merkezi tarafından düzenlenen 10 günlük “KENDİNİ YENİLEME VE AKTİF İYİLEŞME “Seminerinin 1. aşamasını 2 kez aldı. Burada edindiği deneyimleri, şifa konusundaki bakış açısında yeni açılımlar oluşturdu.

2010 – Uluslararası Yoga Federasyonu olan IYF ye üye oldu.

2013 – Kahkaha yogası eğitmenliği alarak yoga seanslarında  kullanmaya başladı.

2013- Aragonit, Bolluk ve bereket ve Şans Reikisi çalışmalarını aldı.

2015-Yoga eğitmenliğinin devlet tarafından yoga antrenörlüğü olarak değiştirilmesi ve yoganın spor bakanlığına bağlanmasını kabul etmedi ve yoga dersi vermeyi bıraktı. Konsantrasyon,nefes, Reiki , Meditasyon seansları ve şifacılık çalışmaları yapmaya devam ediyor.


Yurakı Git